עורך דין תאונות אופנוע - COMPENSATION
עורך דין תאונות אופנוע - COMPENSATION
פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד ערן אלזםפרטי יצירת קשר:

רחוב כנרת 5
מגדלי ב.ס.ר 3
בני ברק (מול קניון איילון)

טלפון: 0778041969

מידע חשוב נוסף

עורך דין תאונת אופנוע

שיעור המעורבות של רוכבי אופנוע בתאונות דרכים, גבוה ביחס לכלי רכב אחרים. התנהגותו של רוכב האופנוע יחד עם העובדה כי האופנוע הוא כלי קל הנוטה לסטיות חדות, הן הסיבות העיקריות לשיעור הגבוה של תאונות דרכים שמעורבים בהן רוכבי אופנוע.

עורך דין תאונת אופנוע

למרות הנטייה לראות בתאונות אופנוע תאונות קלות, הרי שבמקרים שבהם נפגע לא רק רוכב האופנוע אלא ייתכן שנוסע נוסף, הולך רגל או עובר אורח שהיה עד לתאונה, עלולים להיווצר נזקי גוף חמורים למי מהצדדים – הכרוכים בתביעות משפטיות מורכבות וסכומי פיצוי גבוהים.

1. באלו פעולות חשוב לנקוט מיד לאחר קרות תאונת האופנוע?

אם היית מעורב בתאונת אופנוע, לאו דווקא כרוכב, הרי שנקיטת הצעדים הבאים תעזור לך לבסס את תביעתך, אם תהיה כזו, ותסייע לך להוכיח את טענותיך:

  • תעד את התאונה – שלוף את המצלמה ותעד את כלי הרכב המעורבים בתאונה, את מצבם על הכביש, את מצב האופנוע המעורב ואת רוכבו ואת מיקומך המדויק ביחס לתאונה.
  • גם אם אתה סבור שלא נפגעת כלל, התפנה לבית החולים או גש מיידית לבדיקת רופא מומחה כדי שיאתר את הפגיעות העלולות להיווצר לך בעתיד. וודא כי בידך כל המסמכים הרפואיים, גיליון השחרור, תוצאות מעבדה, צילומי סריקות, דו”ח אמבולנס וכל אסמכתה רפואית אחרת.
  • דווח למשטרה באופן ידני או מקוון על התאונה. דו”ח זה הוא מסמך חשוב המוגש לחברת הביטוח לאחר מכן כחלק ממסמכי התביעה.\\
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

2. את מי תובעים ואיזה פיצוי ניתן לקבל?

מרבית רוכבי האופנוע מבוטחים בפוליסת חובה מאגר הישראלי לביטוחי רכב בע”מ, הפול. הביטוח מכסה את נזקי הגוף של רוכב האופנוע עצמו ואת נזקי הגוף של צד ג’ שנפגע.

אם רוכב האופנוע רכש פוליסה עם השתתפות עצמית, אזי במקרים שסכום הפיצוי נמוך מ-25 א’ ₪, הרוכב לא יהיה זכאי לפיצוי. אם תאונת האופנוע מוגדרת כ”תאונת עבודה” הנפגע יהיה זכאי לפיצוי הן מחברת הביטוח והן מהמוסד לביטוח לאומי.

גובה הפיצוי לנפגע בתאונות אופנוע תלוי במספר משתנים, כאשר העיקריים הם:

  • גילו של התובע
  • פוטנציאל ההשתכרות העתידית
  • הפגיעה הפיזית שנגרמה
  • ההפסדים בגין התאונה

ככל שפוטנציאל ההשתכרות של הנפגע גבוה יותר – למשל נפגע שהוא סטודנט הלומד מדעי המחשב סביר שפוטנציאל ההשתכרות שלו יהיה גבוה מנפגע שהוא סטודנט הלומד מדעי הרוח – כך הפיצויים שייפסקו לו, יהיו גבוהים יותר. ככול שתוחלת החיים של הנפגע ארוכה יותר, גם הסכום שייפסק לו יהיה גבוה יותר. אם הנפגעת הייתה אישה בהריון ועוברה נפגע אף הוא, דבר זה יובא בחשבון בחישוב הפיצויים בגין נזקי הגוף.

3. מדוע חיוני לפנות לעורך דין תאונת אופנוע גם בתאונות קלות?

גם אם אתם סבורים שנפגעתם בצורה קלה, שספגתם רק מכה שטוחה וכד’, ייתכנו מצבים שבהם הכאבים והסיבוכים הרפואיים יופיעו רק לאחר זמן. ייעוץ משפטי של עורך דין תאונת אופנוע מקצועי ובעל ידע ברפואה בסיסית, יכוון אתכם לביצוע הבדיקות הרפואיות הנכונות מיד לאחר התאונה. טיפול רפואי מתאים ומונע שיינתן לאחר התאונה עשוי לסייע לכם רבות בהליכים המשפטיים שיבואו לאחר מכן.

זכרו כי קבלת פיצוי כספי הולם תוך התחשבות במרכיבים העתידיים, תעזור לכם לעבור את תקופת הפציעה, גם אם נדמה לכם היום כי היא תהיה קצרה ולא משמעותית.

חשוב לזכור כי בתאונות דרכים לא רק הנפגע באופן פיזי זכאי לפיצוי ללא קשר לשאלת אשמתו בתאונה, אלא אף מי שמרגיש שנגרם לו זעזוע נפשי או טראומה כתוצאה מהיותו עד לאירוע, גם הוא זכאי לפיצוי. ייעוץ משפטי של עורך הדין העוסק בתחום זה, יאפשר לכם למָרֵב   את זכויותיכם.

אם נפגעת בדרכך לעבודה או ממנה, או תוך סטייה קלה ממסלולך הקבוע, הרי שאתה זכאי גם לפיצוי מהביטוח הלאומי. כיוון שמספר מוסדות מעורבים בתביעה זו, הרי שהכוונה משפטית הכרחית כדי לנתב את התביעה למוסד הראוי לאחר שיקול דעת לאיזה מוסד עדיף להגיש ראשונה את התביעה. למשל, מומחה בלתי תלוי שימונה במסגרת תביעה מול חברת הביטוח, סביר  שיהיה “נדיב”  יותר ממומחה שמוּנָה מטעם ועדת המוסד לביטוח לאומי.

חשוב לבחור עורך דין אשר זהו עיסוקו העיקרי או הבלעדי אשר ייצג את הנפגע לכל אורך ההליך המשפטי ועדיף כזה שאינו מייצג גם חברות ביטוח.

שכר הטרחה של עורך הדין נקוב באחוזים מהסכום שנקבע כפיצוי בתביעה. לשכת עורכי הדין קבעה תעריף מקסימלי לתביעות נפגעי תאונות דרכים ותאונות אופנוע בכללן:

  • תביעה המסתיימת בפשרה ללא תביעה – 8%
  • תביעה המסתיימת בפשרה לאחר תביעה – 11%
  • תביעה לאחר פסק דין – 13%

ולסיכום: תאונות אופנוע הן אירוע שכיח העלול לגרום לפגיעות גוף לרוכב האופנוע ואף לצדדים שלישיים. למרות התדמית ה”קלה” של תאונות אלו, חשוב מאוד לנקוט במספר צעדים לאחר התאונה ובראשם בדיקות רפואיות מקיפות לאיתור פגיעות עתידיות או מתפתחות. ליווי משפטי צמוד הכרחי ע”מ לעמוד על מלוא הזכויות המשפטיות והכלכליות של הנפגע ולמצוא את דרך ההתנהלות הנכונה למול המוסדות השונים המעורבים בתביעה.

שמחתי להרחיב על תפקידו של עורך דין המייצג נפגעי תאונת אופנוע בשידור בתוכנית פודקאסט:

עורך דין תאונת אופנוע - שאלות נפוצות מדוע חשוב להתייעץ עם עורך דין תאונת אופנוע?

גם לתאונות אופנוע קלות עלולות להיות השלכות רפואיות לאחר זמן, השלכות שלהן השפעה רבה על הפיצוי שתקבלו לאחר התאונה. עורך דין תאונות אופנוע יכוון אתכם לקבלת הטיפול הרפואי המתאים תוך שמירת כל המסמכים הרפואיים והאחרים כדי לבסס לאחר מכן את התביעה. ייעוץ משפטי נכון מיד לאחר התאונה, יתווה לכם את הדרך מול הרשויות, המשטרה ובית המשפט.

את מי תובעים לאחר תאונת אופנוע?

מרבית רוכבי האופנוע מבוטחים בפוליסת חובה של הפול. הביטוח מכסה את נזקי הגוף של הצדדים השונים ללא קשר לשאלת האשם. התנהלות משפטית נכונה באמצעות עורך דין תאונת אופנוע, תסייע לכם מול הרשויות השונות לקבל את הזכויות המגיעות לכם

כיצד בוחרים עורך דין תאונת אופנוע?

חשוב לבחור עורך דין שזהו תחום עיסוקו העיקרי או הבלעדי והוא אינו מייצג חברות ביטוח. עורך דין תאונת אופנוע המתמחה בענף זה, יידע למקסם את תביעת הפיצויים שלכם, וזכרו כי לעיתים מדובר בסכומי כסף גבוהים מאוד.

כיצד נגזר שכר הטרחה של עורך דין אופנוע?

שכר הטרחה של עורך דין תאונת אופנוע נקוב באחוזים מהסכום שנקבע כפיצוי בתביעה. סכום זה נע בין 8%-13%, תלוי באיזה שלב התביעה הסתיימה

*המופיע באתר תאונת אופנוע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין בו המלצה או חוות דעת. העושה שימוש בתוכן או המסתמך עליו, עושה זאת באחריותו.

לייעוץ ראשוני חייג 0778041969 (זמינות 24 שעות)
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מידע חשוב נוסף