עורך דין תאונות - COMPENSATION

תאונת אופנוע קטלנית

תוכן עניינים

תאונת אופנוע תמיד קטלנית יותר מתאונה רגילה

אם לומר לכם את האמת, אני כבר לא יכולה לשמוע על זה יותר. כמה אפשר להתמודד עם מותם של אנשים עקב תאונות אופנוע? זה כל כך מיותר, זה כל כך טרגי והכי נורא הוא שבחלק רב ביותר מן המקרים, התאונה הייתה יכולה להימנע ובקלות!

אין ספק, בשנים האחרונות הפכו תאונות הדרכים בכלל ותאונות האופנוע בפרט לתופעה נוראית והחברה הישראלית מוכרחה לעשות הכול בשביל לחתוך מן השורש את הבעיה הקטלנית הזו. נדמה שבימים אלו לא נוכל למצוא אדם אחד בישראל שלא נפגע במסגרת תאונה או שהוא אינו מכיר אדם קרוב אליו שנפגע בתאונה או אף נהרג ואני שואלת את עצמי למה? למה זה ככה?

  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  תאונות אופנוע – מסוכנות הרבה יותר!

  לכל תאונת דרכים יש את הפוטנציאל להיות קטלנית ולגבות חיי אדם אבל כשמדובר על תאונת אופנוע הפוטנציאל הזה גדל באופן משמעותי. רוכב אופנוע חשוף ואין לו כל הגנה כפי שיש למי שנוהג במכונית. צעד אחד קטן לא נכון והמרחק אל תאונה הוא מזערי.

  כשאני נוסעת בכביש ורואה איך חלק מן רוכבי האופנועים נוהגים, נותר לי רק לחשוב שמדובר באנשים פשוט טיפשים, אנשים בורים. האופן המסוכן כל כך שבו הם נוהגים ומסכנים את חייהם ואת חיי שאר הנהגים יכול להוביל רק למסקנה שהם אינם מבינים כי תאונות אופנוע הרבה יותר מסוכנות מתאונות של מכוניות.

  תאונות אופנוע גורמות לפציעות קשות בעמוד השדרה, לפגיעות ראש, לשברים קשים בכל מקום בגוף ולמרות כל זאת – נדמה שאין לאותם רוכבי אופנועים כל פחד, הם מעל הכול, "להם זה לא יקרה".

  אופנוע – הרוצח השקט שאינו כל כך שקט

  אין לי מה לומר כנגד הטענה שאופנועים הם כלי תחבורה יעילים. אין לי מה לומר כנגד חבריי אשר נוהגים באופנוע ואומרים לי שאני סתם מבזבזת את זמני בפקקים מיותרים. אין לי מה לומר כנגד טענת היעילות הזו. יש לי מה לומר כנגד העובדה שרוכבי אופנועים מסכנים את החיים של נהגים אחרים בכביש. יש לי מה לומר כנגד האובססיה ההזויה של חלק מרוכבי האופנוע להגיע כל פעם דקה יותר מהר אל מקום חפצם מאשר הפעם הקודמת! אתם יודעים על מה אני מדברת, נכון?

  באותם המקרים ולצערי הם לא מעטים, תאונות אופנוע הן דבר בלתי נמנע. אותם נהגים הם אלו אשר אחראים לריבוי תאונות אופנוע בארץ, אותם נהגים הם גם אלו שבגללם נהפכו מחירי הביטוח לאופנועים לבלתי אפשריים.

  עם ייקור מחיר הביטוח רבים לא יוכלו להרשות לעצמם להחזיק עוד את האופנוע שלהםייקור מחירי הביטוח – בעד ונגד

  בימים אלו ממש מתרחש מאבק עיקש מצד נהגי האופנועים לבטל את הגזרה אשר נחתה עליהם ישירות ממשרד האוצר בדבר ייקור מחירי הביטוח. אין ספק, יש בפיהם טענות לגיטימיות:

  1. אלמנט כלכלי – עם ייקור מחיר הביטוח רבים לא יוכלו להרשות לעצמם להחזיק עוד את האופנוע שלהם. אולי לפחות אז יהיו פחות תאונות אופנוע….

  2. הפקקים – כמובן שפחות אופנועים בכביש אומר יותר מכוניות בכביש ויותר מכוניות משמע יותר פקקים. מצד שני, עדיף פקקים מאשר תאונות אופנוע…

  3. נזק סביבתי – אם רוכבי האופנועים ייאלצו לעבור למכוניות, גדל זיהום האוויר. נכון, זיהום אוויר הוא בעיה חריפה אך גם אובדן חיים שנגרם בשל תאונות אופנוע….

  מי ייתן שכל אותם נהגים מסוכנים יהיו גם אלו שלא יצליחו להחזיק את האופנוע שלהם לאחר העלאת מחיר הביטוח. אמן!

  *המופיע באתר Compensation אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין בו המלצה או חוות דעת. העושה שימוש בתוכן או המסתמך עליו, עושה זאת באחריותו.

  לייעוץ ראשוני חייג 077-8041969 (זמינות 24 שעות)
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מידע חשוב נוסף