לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

תאונות דרכים – על תאונות אופנוע

תאונות דרכים – על תאונות אופנוע

בימים של מחלוקות קשות ודילמות לא פשוטות, נדמה שהדבר היחיד עליו לא תהיה מחלוקת הוא המצב בכבישים. למרבה הצער, בשנים האחרונות הפכו תאונות הדרכים לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. בין תאונות הדרכים שמתרחשות כאן, תאונות אופנוע הן המדאיגות ביותר משום שהן המסוכנות ביותר והתוצאה שלהן יכולה להיות קטלנית.

אין איש שזרה לו הסיטואציה של צלצול טלפון בשעה מאוחרת, צלצול רועם שמיד מבהיר שקרתה תאונה. כל מי שראה או חווה בעצמו את התרחשותן של תאונות אופנוע יודע היטב כי לצאת ממצב של תאונות אופנוע ללא פגע זו משימה בלתי אפשרית. לרוב, הנהג נפצע באיזשהו אופן והפציעות הן בדרך כלל קשות. זהו המקרה הפחות נוראי שכן רבים קיפחו את חייהם בשל תאונות אופנוע והותירו משפחות כואבות מאחוריהם.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד גיל קראוס


Please prove you are human by selecting the Key.

תאונות אופנוע – חלום בלהות

לכל תאונת דרכים יש את הפוטנציאל להיות קטלנית ולגבות חיי אדם אבל כשמדובר על תאונות אופנוע, החששות גדלים והסיכון גדל. מלבד הקסדה, אין לרוכב האופנוע מיגון אמיתי ששומר עליו. באופנוע אין כריות אוויר, אין חגורת בטיחות, אין את הרכב עצמו שיגן על הנהג. בשל כך כי נקודת הפתיחה של רוכב האופנוע היא יותר בעייתית, כל גורם סיכון רק מגביר את הסכנה בה נמצאים רוכבי אופנועים בשעה של תאונות אופנוע.

מהירות מופרזת, כביש רטוב, נהיגה לא מספיק זהירה, כל אלה יכולים לגרום לתאונה ולנזק לנהגים אך במצב של תאונות אופנוע ההשלכות יהיו לרוב עגומות הרבה יותר.

תאונות אופנוע – סוגיית הפיצוי

אם כבר עברנו את החוויה הלא נעימה הזו של תאונת אופנוע, כדאי לפחות שנדע מהן הזכויות שלנו בהקשר הזה. ראשית כל מאוד חשוב לדעת שחוקי מדינת ישראל קובעים כי כל מי שנפצע בתאונת דרכים, זכאי לקבל פיצוי עבור הנזק שנגרם לו ואין זה משנה אם הוא האשם בתאונה או שהצד השני הוא האשם בה. כלל זה חל גם על תאונות אופנוע כמובן.

אם נפגעתם בתאונת אופנוע, חברת הביטוח שלכם אחראית לפצות אתכם על הנזק שנגרם לכם בעקבות התאונה. גם מי שלא היה מבוטח בעת התאונה, יכול להגיש תביעה כנגד הנהג השני אך זאת רק בתנאי שהאשמה הינה של הנהג השני ולא שלכם….

כיצד לנהוג לאחר תאונות אופנוע?

1. קבלת טיפול רפואי – אם נפצעתם ואתם זקוקים לטיפול, אל תתעכבו ודאגו לקבל את כל העזרה הרפואית לה אתם זקוקים. חשוב מאוד כי יהיה בידכם תיעוד רפואי מלא כדי שתוכלו להוכיח את אשר קרה בתאונה כשיהיה בכך צורך.

2. דאגו לאישור מהמשטרה – עליכם לקבל את אישור המשטרה אודות התרחשותה של תאונה עם כל פרטי הנהגים, הפוליסות שלהם וכדומה.

3. תיעוד בזירת התאונה – אם הדבר מתאפשר, צלמו את מקום התאונה, את הרכב שלכם שנפגע ואת הפציעות שלכם. כל תיעוד כזה יכול לעזור לכם מאוד בהמשך הדרך מול חברת הביטוח.

לסיכום, נצא מכאן בקריאה לכל הנהגים באשר הם, נהגי מכוניות ונהגי אופנועים, לנהוג בזהירות ולקדש את ערך החיים שלנו כי כולנו בסך הכול רוצים לחזור הביתה בשלום.

* למידע והתייעצות בנוגע לתאונות דרכים: פורום תאונות דרכים

עו”ד ערן אלזם: “אנשים שניזוקו בתאונות שונות נמצאים בדרך כלל בנקודת שפל גדולה שמביאה לשינוי פתאומי באורח חייהם. אני רואה שליחות לעזור לנפגעים אלו להתמודד ככל שניתן עם המצב אליו נקלעו, ברגישות ובנחישות, ולדאוג שיקבלו את הפיצוי הראוי בגין הפגיעה”.

עו”ד ערן אלזם הרוויח את ניסיונו הנרחב בתחום הנזיקין לאחר שעבד מספר שנים כעו”ד שכיר במשרד עו”ד מבין המובילים, הוותיקים והידועים המתמחה בתחום נזקי-הגוף. כיום, משרדו מייצג אך ורק אזרחים שנפגעו בתאונות שונות בתביעותיהם כנגד המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח השונות וגופים אחרים האחראיים לפצותם. ליצירת קשר עם עו”ד ערן אלזם – 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיPlease prove you are human by selecting the Plane.אין באמור לעיל ובאתר תאונת אופנוע משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תאונת אופנוע לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר תאונת אופנוע עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!