עורך דין תאונות - COMPENSATION

תאונות אופנוע – שבריר שניה

תוכן עניינים

על השבריריות של נהגי האופנוע והפחד מתאונות

נדמה שבמדינת ישראל של ימינו אף מפגש משפחתי או מפגש בין חברים אינו מסתיים ללא דיון כזה או אחר על תאונה בכלל או על תאונת אופנוע בפרט. איך אפשר אחרת? תאונות דרכים בארץ מתרחשות חדשות לבקרים ואם אנחנו חושבים על כך, המחשבה הופכת מהר מאוד לפחד. הפחד ממצב של תאונה בין רכבים או תאונות אופנוע.

תאונות בישראל – גיהינום עלי אדמות

כל תאונה יכולה להיגמר באסון אך תאונות אופנוע שהן התאונות המסוכנות ביותר נהפכו לדבר שבשגרה כאן. אחת הסיבות שהנושא הזה מרתיח אותי כל כך היא שהכול בידיים שלנו ואם לא הכול אז הרוב שהרי ברור לכולם שחלק נכבד מתאונות הדרכים שמתרחשות, ניתן למנוע אותן. קצת יותר תשומת לב, קצת יותר אכפתיות וכבוד כלפי אחרים בכביש וכל האובדן הזה יכול להיחסך מאיתנו.

איך ייתכן שתדירותה של תאונה בישראל כל כך גבוהה? איך ייתכן שיש כאן כל כך הרבה תאונות אופנוע? דווקא במדינת היהודים אשר מתהדרת תמיד כלפי כל העולם בערך קדושת החיים שלה….

  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  תאונות אופנוע – הפחד הכי גדול

  אתם יודעים? אם זה לא היה עצוב זה היה ממש מצחיק. לתוך הקלחת הזו של נהיגה בשכרות, תרבות נהיגה מזעזעת, חסרת סבלנות ומשליטת טרור, נכנסים גם האופנועים וכמובן תאונות אופנוע. למה לא? הרי אין לנו מספיק בעיות. עברייני התנועה שמסתובבים חופשי בכבישי ישראל מקבלים עוד עץ לבערה בדימוי אופנוע.

  תאונות אופנוע הן התאונות הקטלניות ביותר מפני שמספיק שמונח על הכביש איזשהו חפץ שלא צריך להיות שם או בור שלא ידענו שנחפר והמרחק בין זה לבין תאונות אופנוע הוא קטן ביותר.

  על השבריריות של נהגי האופנוע

  אתם לא לבד! גם אותי נהגי האופנועים מבהילים בכביש. גם אני הייתי באינספור מצבים בהם הם חתכו אותי ברמזור או עקפו את רכבי בצורה לא חוקית וגם אני חוששת מתרחישים של תאונות אופנוע. נכון, אתם צודקים לחלוטין. אולם למרבה הצער, עד שלא יורדו מן הכביש כל אותם עברייני תנועה הנוהגים באופנוע, הכמות של תאונות אופנוע לא תפחת ועלינו לפקוח עיניים ולשמור על ערנות מוגברת גם למען חיינו וגם למען אלו אשר חולקים את הדאגה שלנו.

  אל מול אותו ציבור של נהגי אופנועים פרוע שאחראי לכמות המזעזעת של תאונות אופנוע שמתרחשות כאן, קיים גם ציבור נהגים אשר מבין שאפשר גם אחרת. אלו נהגי אופנועים הנוקטים בזהירות הדרושה, מכירים בשבריריות של הכלי ובסיכון שבו. אלו נהגים שלא שכחו עד כמה קטלניות תאונות אופנוע יכולות להיות ועד כמה אפשר להיפגע. הם לא שכחו שלנהוג על אופנוע משמע להיות חשוף ושצריך לקחת את העובדה הזו בחשבון בצורת הנהיגה.

  לנהוג על אופנוע משמע להיות חשוף וצריך לקחת את העובדה הזו בחשבון בצורת הנהיגה

  הפחד מתאונות – הפן החיובי

  אין ספק, הנהיגה בכבישי ישראל בימינו הפכה לחוויה לא סימפטית במיוחד. עם זאת, אותי תמיד לימדו לנסות להוציא את הפן החיובי מכל דבר. הפחד מהתרחשותה של תאונה איננו רגש נעים אך בכוחו להוות עבורנו תמריץ לשיפור המצב. הכיצד:

  1. להיות זהירים בכביש – הפחד, בלתי נעים ככל שיהיה, משאיר אותנו ערניים וכך אנו מקטינים משמעותית את הסכנה בכביש, עד כמה שזו תלויה בנו.

  2. לחנך את דור העתיד – ילדים היום רואים הכול ומבינים הכול אז מוטב שיבינו את המסר הנכון. הורים הם מודל לחיקוי של הוריהם, זכרו זאת כשאתם מאחורי ההגה…

  3. קחו יוזמה – תפסו יוזמה, קחו אתכם חבר או שניים והצטרפו לעמותה או לארגון שמטרתם מלחמה בתאונות הדרכים.

  סעו בזהירות ושמרו על עצמכם!

  *המופיע באתר Compensation אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין בו המלצה או חוות דעת. העושה שימוש בתוכן או המסתמך עליו, עושה זאת באחריותו.

  לייעוץ ראשוני חייג 077-8041969 (זמינות 24 שעות)
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מידע חשוב נוסף