עורך דין תאונות - COMPENSATION

תאונות אופנוע ניתן למנוע – 10 כללים

מזה כמה שנים אנו עדים למצב בלתי נתפס שבו מתרחשות בישראל תאונות אופנוע רבות. בכלל, תאונה נהפכה למילה שכיחה הרבה יותר מדי והכוח לעצור את זה נמצא בידיים שלנו. הגיעה השעה להפסיק להסתכל הצידה ולומר "לי זה לא יקרה". הגיעה השעה שכל נהג ונהגת בישראל ייקחו אחריות על תרבות הנהיגה שנוצרה כאן ויאמר עד כאן.

תוכן עניינים

תאונות אופנוע – אסון טבע

תאונות אופנוע הן התאונות הכי מסוכנות, בעלות הפוטנציאל ההרסני ביותר מעצם העובדה שאופנוע הוא כלי מסוכן יותר ממכונית. כמובן שמי שנפגע בעקבות תאונות אופנוע, הסיכוי שלו לצאת ללא פגע הוא קלוש מאוד וברובם המכריע של המקרים ישנן פציעות, לעיתים קשות יותר ולעיתים קשות פחות. למרבה הצער, לא מעטות הן תאונות אופנוע אשר נגמרות באובדן חיים.

  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  כיצד למנוע תאונות אופנוע? הכללים א'

  אין ספק שחלק נכבד מהמקרים של תאונות אופנוע ניתן למנוע. קיבצנו כאן במיוחד בשבילכם 10 כללים וחילקנו אותם לשתי קבוצות. הראשונה מתמקדת בטיפים לנהיגה נכונה על אופנוע והשנייה באמצעי המגן שעומדים לרשותכם.

  1. רכישת ניסיון – קניתם את האופנוע הראשון שלכם? מזל טוב! לפני שאתם יוצאים לכבוש את איילון, למדו להכיר את האופנוע שלכם קודם, רכבו למשל במגרש חנייה ריק. למדו כיצד האופנוע מאיץ ואיך הוא בולם. כך תקטינו משמעותית את הסיכון שלכם להיפגע עקב תאונות אופנוע.

  2. תסמכו על עצמכם בלבד – גם אם אתם בטוחים שרואים אתכם היטיב בחושך, אל תסמכו על נהגי המכוניות שיבחינו בכם וישמרו על ביטחונכם. בכביש, סמכו על עצמכם בלבד וזכרו – כשמתרחשות תאונות אופנוע, הנפגעים הראשיים הם אתם!

  3. אל תיסחבו עם ציוד מיותר – אם אתם צריכים לסחוב אתכם ציוד, שקלו ברצינות לקחת את הרכב שלכם, אל תיסחבו עם ציוד מיותר על האופנוע. זה לא נוח וזה מסכן אתכם.

  4. סעו בזהירות הדרושה – חשוב להכיר בכך כי אופנוע הוא כלי מסוכן הרבה יותר ממכונית ולכן נקטו בזהירות הדרושה והמתאימה, הפעילו שיקול דעת. אל תתנו לרצון שלכם לעקוף את הפקק לנהוג בצורה מסוכנת.

  5. היו ערניים – בסופו של דבר, הכי חשוב – פקחו עיניים בכביש ואל תיקחו שום דבר כמובן מאליו. זכרו תמיד שקשה יותר לראות אתכם מאשר מכונית, במיוחד בלילה. שמרו על כללי התנועה, תאותתו, תנו זכות קדימה.

  אם אתם צריכים לסחוב אתכם ציוד, שקלו ברצינות לקחת את הרכב שלכם, אל תיסחבו עם ציוד מיותר על האופנוע.כיצד למנוע תאונות אופנוע? הכללים ב'

  ישנם אמצעי מגן שיכולים מאוד לעזור לכם להימנע מראש ממקרים של תאונת אופנוע:

  6. ציוד מגן – רוכבי אופנועים שלובשים מעיל טוב (כמו מעיל עור), מגנים לברכיים, למרפקים וכדומה, מוגנים משמעותית הרבה יותר ופציעתם תהיה קטנה יותר במקרים של תאונות אופנוע.

  7. לבשו כפפות – יש רוכבי אופנועים המשתמשים בכפפות בכל ימות השנה. מי שאינו חובב כפפות, כדאי מאוד להקפיד עליהן בחורף. אם יקפאו לכם הידיים, שליטתכם באופנוע תהיה מוגבלת והמרחק בין מצב כזה לבין תאונות אופנוע, קטן.

  8. רכבו תמיד עם קסדה – ברגע האמת, קסדה שלמה הרכוסה כמו שצריך, רק היא תציל אתכם מפגיעת ראש. אל תשימו קסדה כדי לצאת לידי חובה אלא הפנימו שהמדובר בעניין של חיים או מוות.

  9. הקפידו על תחזוקת הכלי – שמרו על האופנוע שלכם במצב מצוין ולא רק "בסדר". צמיג שחוק הוא נורה לא אדומה אלא שחורה ביותר עבורכם!

  10. חורף חם – אם אתם שייכים לקבוצת הרוכבים שלא מוותרים על נסיעה באופנוע גם בחורף, הקפידו להיות לבושים היטב בחליפת גשם.

  נסיעה נעימה והעיקר – בטוחה!

  *המופיע באתר Compensation אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין בו המלצה או חוות דעת. העושה שימוש בתוכן או המסתמך עליו, עושה זאת באחריותו.

  לייעוץ ראשוני חייג 077-8041969 (זמינות 24 שעות)
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מידע חשוב נוסף