עורך דין תאונות - COMPENSATION

תאונות אופנוע – מכת מדינה

תאונת אופנוע יכולה להיות תאונה קטלנית. שלא כמו נהג הרכב, רוכב האופנוע חשוף הרבה יותר לסכנות האורבות על הכביש. היה ונפגעת כתוצאה מתאונת אופנוע עליך לפנות אל עורך דין מומחה שינהל עבורך את התביעה על מנת שתוכל להתרכז בשקט בטיפולים הרפואיים.

תוכן עניינים

תאונת אופנוע מול תאונת רכב

1. יתרונות האופנוע מול סכנת המוות – מול יתרון הנוחיות שמקנה האופנוע לבעליו אשר באה לידי ביטוי בפתרון לבעיות החניה (במיוחד בתל אביב), חסכון בדלק, אי עמידה בפקקים ועוד מטרדים כאלו ואחרים, עומדת מול רוכב האופנוע סכנה שהיא סכנה מוחשית הרבה יותר כלפיו מאשר כלפי נהג רכב רגיל, מדובר על סכנת מוות.

2. רוכב האופנוע סובל מחשיפה גבוהה לפגיעות – רוכב האופנוע מעמיד עצמו בסיכון גבוה יותר למוות במקרה של תאונה מאשר נהג רכב מכיוון שלעומת נהג הרכב אין לרוכב האופנוע מסגרת חזקה דיו שתנסה לצמצם את היקף הנזק לרוכב במקרה של תאונה, הווה אומר שגם התנגשות קלה שבקלות בין אופנוע לרכב או בין אופנוע לעצם דומם כמו עץ או תמרור יכולה להסב לרוכב האופנוע נזק רציני.

למעשה ההגנה היחידה שעומדת לרשות רוכב האופנוע היא קסדה ולבוש ממגן שאין להשוותם למסגרת הממגנת שמעניקה המכונית לנוהג בה.

  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  גורמים מרכזיים לתאונות אופנוע ואזורי פגיעה עיקריים

  1. הגורמים – ישנו מספר רב של גורמים אשר יכולים להביא לתאונת אופנוע אולם הגורמים הנפוצים ביותר הם נהיגה במהירות מופרזת, אי ציות לתמרור או רמזור, החלקה על כביש רטוב או נהיגה בשכרות.

  2. פגיעות נפוצות – הפגיעות הנפוצות ביותר אשר נגרמות בעקבות תאונות אופנוע הן פגיעות בראש ובעמוד השדרה, כוויות בעור, ושברים בכל חלקי הגוף לרבות בידיים, ברגליים, באגן ובצלעות.

  הגורמים הנפוצים לתאונת אופנוע הם נהיגה במהירות מופרזת, אי ציות לתמרור או רמזור, החלקה על כביש או נהיגה בשכרותמי סובל במיוחד מתאונות אופנוע?

  ישנן שתי קבוצות בקרב רוכבי האופנועים אשר בעיקרן סובלות יותר מתאונות אופנוע ביחס לקבוצות אחרות של רוכבים. האחת היא קבוצת השליחים אשר סובלת מתאונות אופנוע רבות עקב השעות המרובות על הכביש, והשנייה היא קבוצת בני הנוער אשר סובלת מתאונות חדשות לבקרים בעיקר נוכח חוסר הניסיון והפזיזות שבה הם נוהגים בעת רכיבתם על הכביש.

  1. קבוצת השליחים – באשר לשליחים אין ספק שהרצון להספיק להגיע בזמן לכל שליחות ולבצע כמה שיותר שליחויות אינו מוסיף למשנה זהירות שעליהם לנקוט בכל פעם שהם עולים על הכביש. מה גם שאת השליחויות שלהם עליהם לבצע לעיתים בתנאי מזג אויר קשים שעלולים להגדיל את הסיכוי לתאונות אופנוע.

  2. קבוצת הנוער – הנוער מהווה קבוצת רוכבים בסיכון גבוה לתאונות אופנוע מכיוון שבנוסף לחוסר ניסיונם הם לעיתים נוסעים גם במהירות מופרזת וללא אמצעי מיגון מתאימים כמו קסדה ולבוש ממגן וזאת על מנת ליצור רושם בקרב חבריהם.

  פניה לעורך דין

  היה ובמקרה של תאונת אופנוע רוכב האופנוע רוצה למצות את זכויותיו ולהשיג פיצוי כתוצאה מעוגמת הנפש שנגרמה לו כתוצאה מתאונת האופנוע, עליו לפנות אל עורך דין המתמחה בתאונות דרכים על מנת שהאחרון ינהל את התביעה וזאת על מנת שהנפגע מתאונת האופנוע יוכל להתרכז בטיפולים הרפואיים הנלווים.

  *המופיע באתר Compensation אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין בו המלצה או חוות דעת. העושה שימוש בתוכן או המסתמך עליו, עושה זאת באחריותו.

  * יש לכם הצעות לעדכון/תיקון התוכן? אנא כתבו לנו כאן

  לייעוץ ראשוני חייג 077-8041969 (זמינות 24 שעות)
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מידע חשוב נוסף
   הצעה לשינוי/תיקון תוכן באתר

   מצאתם טעות, שגיאה, אי דיוקים בתוכן?

   חסר לכם מידע נוסף שנכון לדעתכם להוסיף?

    קבלו מראש את תודתנו והערכתנו הכנה!