עורך דין תאונות - COMPENSATION

ריבוי אופנועים – תאונות דרכים

אופנועים הם הפתרון האמיתי לבעיית הפקקים אבל ריבוי אופנועים = תאונות דרכים. 

כמה זמן לקח לכם להגיע הביתה אתמול בערב? חזרתם גמורים? עייפים? נרגזים? נכנסתם בדלת והכרזתם שזהו! ממחר אתם נוסעים ברכבת או קונים אופנוע אולי? ברגעים אלו יש בדרך כלל שתיקה. למה? כי תאונות אופנוע בישראל הפכו למכת מדינה. מצד שני, אין ספק, אופנוע הוא הפיתרון למי שרוצה לקום בשעה סבירה ולהגיע לעבודה ללא טרדת הפקק אבל יש לזה מחיר…

תוכן עניינים

אופנוע – להלחם בפקק בחוכמה

כמה פעמים ניסיתם לקום יותר מוקדם כדי להימלט מהפקק? לאט לאט אתם מבינים שאתם לא החכמים היחידים וגם בשעות מוקדמות מן הרגיל יש פקק באזורים מסוימים. מי לא סובל מזה? רוכבי האופנועים אבל המציאות לא כל כך ורודה, הסיכון להתרחשות תאונה רב יותר וכלל שיש יותר אופנועים על הכביש כך עולה גם הכמות של תאונות אופנוע.

נדמה שאי אפשר להתווכח עם הטענה כי אופנועים הם פיתרון לבעיית הפקק אך אין המדובר בפיתרון האמיתי לאור ריבוי תאונות האופנוע. האופנוע הוא אמנם כלי תחבורה יעיל וזריז ובמדינתו הפקוקה הוא נראה ככל כך אידיאלי אך המחיר שהחברה שלנו משלמת על הפיתרון "האידיאלי" הזה הוא מחיר יקר לאין שיעור.

  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  לכל דבר יש מחיר

  בשל הפיתרון שמעניק האופנוע לנהגי ישראל, ישנם המון רוכבי אופנועים אך למרבה הצער, חלק נכבד מהם גורמים להתרחשות תאונות אופנוע קטלניות ומי מאותם נהגים מסוכנים שעוד לא גרם לכך, הוא בגדר פצצת זמן מתקתקת. אי אפשר לחלוק על העובדה כי תאונות אופנוע הפכו בארץ לתופעה שכיחה ביותר וריבוי אופנועים משמעו באופן ישיר ריבוי תאונות דרכים.

  תאונות אופנוע גורמות לאנשים רבים לפגיעות ראש, לחבלות קשות, לשברים בצלעות, ברגליים, בידיים. רבים אחרים קיפחו את חייהם עקב תאונות אופנוע והותירו מאחור משפחות כאובות אשר לא יתגברו לעולם על התחושה שבנם או בתם נהרגו ללא כל הצדקה.

  תאונות אופנוע גורמות לאנשים רבים לפגיעות ראש, לחבלות קשות, לשברים בצלעות, ברגליים, בידיים

  תאונות אופנוע – תופעה שחורה משחור

  לא יכולה להיות מחלוקת על כך שתאונות דרכים בארץ חצו כל גבול אפשרי. אנחנו כבר לא מעכלים את גודלה המזעזע של התופעה הזו. תאונה הייתה פעם משהו חריג שהיה קורה לעיתים נדירות. תאונה הייתה פעם מצב שבו קרו דברים שאינם בשליטתנו, קרתה תאונה שלא היה ניתן למנוע. היום? היום תאונה היא מילה שאומרים מבלי לחשוב לרגע. תאונות בכלל וכן תאונות אופנוע בפרט הפכו לשכיחות כל כך, אנחנו מנידים את ראשנו בעצב ובראש מורכן אבל ממשיכים באותה הדרך בדיוק… עד לאן נגיע?

  אופנועים – בעד ונגד

  לסיכום הדיון שלנו, בואו נראה מהם היתרונות והחסרונות של אופנוע:

  1. בעיית הפקקים – אופנועים הם אכן הפיתרון האמיתי לבעיית הפקקים שכן הם מאפשרים לנו להגיע בזמן סביר אל היעד שלנו מבלי לצאת שעות קודם מהבית מחשש לפקקים. מאידך, נדמה שעל כל אופנוע נוסף על הכביש מתרחשת עוד תאונת אופנוע. תאונות אופנוע הן התאונות המסוכנות ביותר והקטלניות ביותר.

  2. איכות הסביבה – מכוניות גורמות להרבה יותר זיהום אוויר מאשר אופנועים כך שמהבחינה הזו אולי כדאי לעודד כמה שיותר אופנועים. מאידך, יותר אופנועים = תאונות אופנוע רבות יותר.

  3. פקקים וזיהום אוויר מול תאונה – אז נכון שאופנועים פחות מזהמים את האוויר שלנו וגורמים לפחות פקקים אך האם המחיר שאנחנו משלמים בתאונה ועוד תאונה ועוד תרונה הוא מחיר ראוי? לצאת ללא מפגע לאחר תאונות אופנוע זו משימה בלתי אפשרית!

  תחשבו על זה….

  *המופיע באתר Compensation אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין בו המלצה או חוות דעת. העושה שימוש בתוכן או המסתמך עליו, עושה זאת באחריותו.

  לייעוץ ראשוני חייג 077-8041969 (זמינות 24 שעות)
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מידע חשוב נוסף