עורך דין תאונות - COMPENSATION

מה עושים לאחר תאונת אופנוע?

חווית תאונת אופנוע? לא נעים. במקרה כזה עליך לדעת שחברות הביטוח לא עושות חיים קלים לרוכבי האופנועים, ובמילים אחרות רוכבי האופנועים הם אורחים לא רצויים במסדרונותיהם של חברות הביטוח. היה ובכל זאת החלטת לתבוע ישנם מספר מסמכים שעליך להראות ותנאים שבהם עליך לעמוד.

תוכן עניינים

קצת על תאונות אופנוע

1. תאונת אופנוע אל מול תאונת רכב – למרות שתאונות האופנוע הן, סוג התאונות השני הנפוץ של תאונות דרכים במדינת ישראל אחרי תאונות בין שתי מכוניות, תאונות האופנוע ברוב המכריע של המקרים הן תאונות המסבות לרוכב נזקים גופניים לא קלים וזאת בשל המיגון הנמוך יחסית שממנו סובל רוכב האופנוע בהשוואה לנהג רכב שיכול לעבור תאונת דרכים ולצאת ללא פגע.

2. גורמים ופגיעות – הגורמים נפוצים ביותר לתאונות אופנוע הם כביש רטוב, מהירות מופרזת ואובדן שליטה. האזורים בגוף המועדים לסיכון הגבוה ביותר בעת תאונת אופנוע הם אזור הראש ועמוד השדרה, וכמו כן יכול רוכב האופנוע לסבול כתוצאה מתאונת אופנוע גם מכוויות ושפשופים בעור, שברים בחלקי הגוף השונים, ואף מפוסט טראומה.

  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  חברות הביטוח מתחמקות מרוכבי האופנועים

  1. ביטוח אופנוע הוא ביטוח חובה – בשל הסיכון הגבוה הכרוך ברכיבה על אופנוע חברות הביטוח מוצאות כי ביטוח אופנועים לא משתלם להן ולכן ברוב המקרים הן נמנעות מלבטח את רוכבי האופנועים. כתוצאה מכך רוב רוכבי האופנוע מבוטחים בחברה שהיא למעשה תאגיד המנהל את ביטוחי החובה של הרכבים. בכל מקרה בעת תאונת אופנוע לחברה אשר ביטחה את האופנוע קמה החובה לפצות את רוכב האופנוע וזאת ללא שום תלות בשאלה האם רוכב האופנוע היה אשם בתאונה או לא.

  2. היה והרוכב לא מבוטח – במקרים של רכיבה על אופנוע ללא  ביטוח חובה, יוכל רוכב האופנוע לתבוע פיצויים מן הנהג הנפגע וזאת בתנאי שיוכל להוכיח כי הוא אינו אשם בקרות התאונה.

  חברות הביטוח מוצאות כי ביטוח אופנועים לא משתלם להן ולכן ברוב המקרים הן נמנעות מלבטח את רוכבי האופנועים

  טופסולוגיה

  היה ורוכב אופנוע נפגע בתאונת אופנוע והוא כן מבוטח בביטוח חובה. ישנם מספר מסמכים שעליו להכין על מנת לקבל את הפיצוי במקרה של תאונת אופנוע. תחילה יש להציג רישיון נהיגה לרכב דו גלגלי והעתק של פוליסת הביטוח. לאחר מכן יש לפנות למשטרה ולהוציא אישור אשר בו מופיעים פרטי הנפגע והתיעוד הרפואי שלו. לבסוף, היה והאופנוע סובל מנזק בפח, יש להצטייד בדו"ח משמאי רכב על הנזקים שנגרמו כתוצאה מתאונת האופנוע.

  מקרים בהם הרוכב לא יקבל פיצוי כתוצאה מתאונת אופנוע

  ישנם שני מקרים עיקריים בהם רוכב האופנוע לא יקבל פיצוי למרות שחווה תאונת אופנוע:

  1. רישיון נהיגה לא תואם לסוג האופנוע – חברות הביטוח לא מחויבות לפצות רוכב אופנוע אשר נהג על אופנוע שנפח המנוע שלו לא תואם את נפח המנוע הרשום ברישיונו של הנהג הנפגע. לדוגמא אדם שיש לו רישיון נהיגה על קטנוע חל עליו האיסור לרכוב על אופנוע כביש.

  2. פוליסה אישית – לחלק גדול מהנהגים ישנה פוליסת ביטוח אישית המבטחת רק את רוכב האופנוע שהוא בעל האופנוע ולא מעבר לכך. לכן אם רוכב אופנוע מבצע תאונת אופנוע עם אופנוע שלא שייך לו, והאופנוע מבוטח רק בביטוח אישי, יהיה קשה מאוד להוציא פיצויים מחברת הביטוח. במקרה שהפוליסה מכסה נהג זר, הדרך לקבלת הפיצויים תהיה יותר קלה.

  *המופיע באתר Compensation אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין בו המלצה או חוות דעת. העושה שימוש בתוכן או המסתמך עליו, עושה זאת באחריותו.

  * יש לכם הצעות לעדכון/תיקון התוכן? אנא כתבו לנו כאן

  לייעוץ ראשוני חייג 077-8041969 (זמינות 24 שעות)
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מידע חשוב נוסף
   הצעה לשינוי/תיקון תוכן באתר

   מצאתם טעות, שגיאה, אי דיוקים בתוכן?

   חסר לכם מידע נוסף שנכון לדעתכם להוסיף?

    קבלו מראש את תודתנו והערכתנו הכנה!