לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

מה עושים לאחר תאונת אופנוע?

מה עושים לאחר תאונת אופנוע?תאונת אופנוע – מבוא

חווית תאונת אופנוע? לא נעים. במקרה כזה עליך לדעת שחברות הביטוח לא עושות חיים קלים לרוכבי האופנועים, ובמילים אחרות רוכבי האופנועים הם אורחים לא רצויים במסדרונותיהם של חברות הביטוח. היה ובכל זאת החלטת לתבוע ישנם מספר מסמכים שעליך להראות ותנאים שבהם עליך לעמוד.

קצת על תאונות אופנוע

1. תאונת אופנוע אל מול תאונת רכב – למרות שתאונות האופנוע הן, סוג התאונות השני הנפוץ של תאונות דרכים במדינת ישראל אחרי תאונות בין שתי מכוניות, תאונות האופנוע ברוב המכריע של המקרים הן תאונות המסבות לרוכב נזקים גופניים לא קלים וזאת בשל המיגון הנמוך יחסית שממנו סובל רוכב האופנוע בהשוואה לנהג רכב שיכול לעבור תאונת דרכים ולצאת ללא פגע.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד גיל קראוס


Please prove you are human by selecting the Tree.

2. גורמים ופגיעות – הגורמים נפוצים ביותר לתאונות אופנוע הם כביש רטוב, מהירות מופרזת ואובדן שליטה. האזורים בגוף המועדים לסיכון הגבוה ביותר בעת תאונת אופנוע הם אזור הראש ועמוד השדרה, וכמו כן יכול רוכב האופנוע לסבול כתוצאה מתאונת אופנוע גם מכוויות ושפשופים בעור, שברים בחלקי הגוף השונים, ואף מפוסט טראומה.

חברות הביטוח מתחמקות מרוכבי האופנועים

1. ביטוח אופנוע הוא ביטוח חובה – בשל הסיכון הגבוה הכרוך ברכיבה על אופנוע חברות הביטוח מוצאות כי ביטוח אופנועים לא משתלם להן ולכן ברוב המקרים הן נמנעות מלבטח את רוכבי האופנועים. כתוצאה מכך רוב רוכבי האופנוע מבוטחים בחברה שהיא למעשה תאגיד המנהל את ביטוחי החובה של הרכבים. בכל מקרה בעת תאונת אופנוע לחברה אשר ביטחה את האופנוע קמה החובה לפצות את רוכב האופנוע וזאת ללא שום תלות בשאלה האם רוכב האופנוע היה אשם בתאונה או לא.

2. היה והרוכב לא מבוטח – במקרים של רכיבה על אופנוע ללא  ביטוח חובה, יוכל רוכב האופנוע לתבוע פיצויים מן הנהג הנפגע וזאת בתנאי שיוכל להוכיח כי הוא אינו אשם בקרות התאונה.

טופסולוגיה

היה ורוכב אופנוע נפגע בתאונת אופנוע והוא כן מבוטח בביטוח חובה. ישנם מספר מסמכים שעליו להכין על מנת לקבל את הפיצוי במקרה של תאונת אופנוע. תחילה יש להציג רישיון נהיגה לרכב דו גלגלי והעתק של פוליסת הביטוח. לאחר מכן יש לפנות למשטרה ולהוציא אישור אשר בו מופיעים פרטי הנפגע והתיעוד הרפואי שלו. לבסוף, היה והאופנוע סובל מנזק בפח, יש להצטייד בדו”ח משמאי רכב על הנזקים שנגרמו כתוצאה מתאונת האופנוע.

מקרים בהם הרוכב לא יקבל פיצוי כתוצאה מתאונת אופנוע

ישנם שני מקרים עיקריים בהם רוכב האופנוע לא יקבל פיצוי למרות שחווה תאונת אופנוע:

1. רישיון נהיגה לא תואם לסוג האופנוע – חברות הביטוח לא מחויבות לפצות רוכב אופנוע אשר נהג על אופנוע שנפח המנוע שלו לא תואם את נפח המנוע הרשום ברישיונו של הנהג הנפגע. לדוגמא אדם שיש לו רישיון נהיגה על קטנוע חל עליו האיסור לרכוב על אופנוע כביש.

2. פוליסה אישית – לחלק גדול מהנהגים ישנה פוליסת ביטוח אישית המבטחת רק את רוכב האופנוע שהוא בעל האופנוע ולא מעבר לכך. לכן אם רוכב אופנוע מבצע תאונת אופנוע עם אופנוע שלא שייך לו, והאופנוע מבוטח רק בביטוח אישי, יהיה קשה מאוד להוציא פיצויים מחברת הביטוח. במקרה שהפוליסה מכסה נהג זר, הדרך לקבלת הפיצויים תהיה יותר קלה.

———————–

קריאה נוספת:

– משרד התחבורה >>

עו”ד ערן אלזם: “אנשים שניזוקו בתאונות שונות נמצאים בדרך כלל בנקודת שפל גדולה שמביאה לשינוי פתאומי באורח חייהם. אני רואה שליחות לעזור לנפגעים אלו להתמודד ככל שניתן עם המצב אליו נקלעו, ברגישות ובנחישות, ולדאוג שיקבלו את הפיצוי הראוי בגין הפגיעה”.

עו”ד ערן אלזם הרוויח את ניסיונו הנרחב בתחום הנזיקין לאחר שעבד מספר שנים כעו”ד שכיר במשרד עו”ד מבין המובילים, הוותיקים והידועים המתמחה בתחום נזקי-הגוף. כיום, משרדו מייצג אך ורק אזרחים שנפגעו בתאונות שונות בתביעותיהם כנגד המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח השונות וגופים אחרים האחראיים לפצותם. ליצירת קשר עם עו”ד ערן אלזם – 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיPlease prove you are human by selecting the Tree.אין באמור לעיל ובאתר תאונת אופנוע משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תאונת אופנוע לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר תאונת אופנוע עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!