עורך דין תאונות - COMPENSATION

ייעוץ לרוכב אופנוע לאחר תאונה

לאחר תאונת אופנוע יש לרכז את כל המסמכים הדרושים ולהכין אותם לקראת תביעה של חברת הביטוח. חשוב ואף רצוי לקבל סיוע וייעוץ מעורך דין המתמחה בתחום תאונות הדרכים בכלל ותאונות האופנוע בפרט.

תוכן עניינים

תאונת אופנוע

תאונת אופנוע היא תאונה בה מעורב נהג אופנוע ונהג נוסף, או תאונה עצמית של נהג האופנוע. לכן, גם אבדן שליטה על האופנוע, החלקה על הכביש או התנגשות בעצם – היא תאונת דרכים של אופנוע וניתן להפעיל את הביטוח בכל מקרה שכזה.

תאונות אופנוע הן תאונות נפוצות ביותר בכבישי ישראל. לרוב תאונת אופנוע תגרום לפגיעות גוף קשות בגופו של נהג האופנוע, פגיעות אשר סביר להניח שלא היו נגרמות לנהג אשר נוהג ברכב.

תאונות אופנוע מסתיימות כמעט תמיד בפגיעות גוף בחומרה זו או אחרת. בתאונות אופנוע נפוצים בעיקר החלקות של נהג האופנוע ואיבוד שליטה על הרכב, לכן לא עולה כלל שאלת האשמה בגרימת תאונת האופנוע אלא רק שאלת הנזק והפיצוי.

אופנוע נחשב לפי החוק כרכב דו גלגלי ועל כן יש לבטחו בביטוח חובה המגן על הנוסע בו מנזקי גוף עקב תאונות אופנוע.

  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  מה עושים אחרי תאונת אופנוע

  כל נהג שנפגע תוך רכיבה על אופנוע זכאי לפיצויים עקב הפגיעה בגוף או ברכוש.

  איך ינהג נהג אופנוע שנפצע בתאונת אופנוע:

  א. פנייה למשטרה: רצוי לפנות למשטרה ולדווח על תאונת האופנוע תוך פירוט המעורבים בתאונה, הפגיעות בכלי הרכב ומהן הפגיעות לכל אחד מן הצדדים. עוד בזירת התאונה רצוי להחליף בין הצדדים המעורבים פרטים בדבר בעלי הרכבים, פרטי רישיונות ופוליסות ביטוח.

  ב. טיפול רפואי: במידה והמצב הרפואי מצריך זאת יש לפנות מיד לקבלתו תוך איסוף מסמכים רפואיים המאשרים את הטיפול שניתן.

  ג. תיעוד מסמכים: על הנהג לאסוף לרשותו את כל המסמכים הקשורים לתאונת האופנוע הכוללים דו"ח שמאי להערכת גובה הנזק, מסמכים רפואיים, מסמכים המעידים על אבדן כושר השתכרות, טיפולים והערכת המחיר שלהם, חוות דעת רפואיות ועוד.

  ד. פנייה לעורך דין: יש לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין המתמחה בנזקי גוף ולקבל ממנו את הייעוץ הטוב ביותר לגבי המשך ההתנהלות בתביעת ה פיצוי מחברת הביטוח.

  חברות ביטוח אינן מוכנות לבטח רוכבים בביטוחי חובה בשל הסיכון הגבוה הכלול בנהיגה על כלי דו גלגלימי זכאי לפיצויים עקב תאונת אופנוע

  תאונות דרכים מתרחשות לצערנו מדי יום במדינת ישראל. תאונות אופנוע מהוות חלק גדול ממכלול תאונות הדרכים עד שנוצר מצב שחברות ביטוח אינן מוכנות לבטח רוכבים בביטוחי חובה בשל הסיכון הגבוה הכלול בנהיגה על כלי דו גלגלי.

  כדי להביא לפתרון בעיית הביטוח של רוכבי האופנועים הוקמה בישראל חברת 'תאגיד המנהל של המאגר לביטוחי רכב חובה ("הפול") בע"מ' אשר מבטחת את נהגי האופנועים למקרים של תאונות אופנוע.

  החיסרון הוא שביטוחי החובה לנהגי אופנוע הם יקרים ורוכבים רבים בוחרים, בעיקר בשל מצב כלכלי, לא לבטח עצמם בביטוח חובה לנזקי גוף.

  יש לזכור כי חברת ביטוח אשר הסכימה לבטח רוכב אופנוע תהיה חייבת לשלם לו פיצויים במקרה של תאונת אופנוע, ואין זה משנה אם האשמה לגרימת התאונה נעוצה בנהג האופנוע עצמו או בגורם שלישי.

  רוכב אופנוע אשר נפצי בתאונת אופנוע, ולא היה לו ביטוח חובה בתוקף, יוכל לתבוע את ביטוח החובה של הנהג הפוגע, ורק לאחר שיוכח כי הנהג הפוגע הוא האשם בתאונת האופנוע, יפוצה רוכב האופנוע מחברת הביטוח.

  יש לזכור כי חשוב לפנות אל עורך דין המתמחה בענייני תעבורה בכלל ותאונות אופנוע בפרט, כדי לקבל ייצוג הולם ולהצליח לקבל פיצוי מתאים מחברת הביטוח במקרה של תאונת אופנוע.

  *המופיע באתר Compensation אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין בו המלצה או חוות דעת. העושה שימוש בתוכן או המסתמך עליו, עושה זאת באחריותו.

  לייעוץ ראשוני חייג 077-8041969 (זמינות 24 שעות)
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מידע חשוב נוסף