לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

איך נוהגים נכון ברכב כדי לא לפגוע ברוכבי אופנוע

איך נוהגים נכון ברכב כדי לא לפגוע ברוכבי אופנוע

תרבות הנהיגה בישראל כיום היא פשוט מחלה ומחלה סופנית. האחריות לטיפול במחלה הזאת רובץ על כתפי כולנו וחייבים להירתם לשינוי מן היסוד של החשיבה בכדי למנוע באמת אחת ולתמיד את הקטל בדרכים אשר חצה את כל הגבולות. נהיגה נכונה חשובה בכל כלי הרכב באשר הם אך תאונות אופנוע, כאשר הן קורות, תוצאתן קשה ועל כן על נהגי רכבים לנקוט במשנה זהירות על מנת למנוע עד כמה שרק אפשר את התרחשותן של תאונות אופנוע.

נהיגה נכונה מצילה חיים

תאונות דרכים הן תמיד אירוע מסוכן אך כמובן שבמצב של תאונת אופנוע, פוטנציאל הפציעה הוא רב יותר ויש לעשות כל מאמץ בכדי למנוע סיטואציה של תאונות אופנוע. השלב הראשון הוא הקפדה על נהיגה נכונה וזהירה, מטרה העומדת גם בפני עצמה ללא כל קשר אל תאונות אופנוע:

1. חגורת בטיחות – גם אם קולו של הקריין ברדיו שאומר לכם לחגור כל הזמן מעצבן אתכם, זה לא משנה את העובדה שהוא צודק. כולנו יודעים שחגורת בטיחות היא כמו גלגל הצלה בים, כמו למצוא מימייה באמצע המדבר….

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד גיל קראוס


Please prove you are human by selecting the Truck.

2. לא נוהגים כשלא ערניים – וזה כולל נהיגה בעייפות, נהיגה בשכרות וכל מה שיש סיכוי שיפגע בערנות שלכם.

3. אל תשוחחו בסלולארי – גם אם יש לכם דיבורית ברכב, ניהול שיחה בטלפון עדיין מסיחה את תשומת הלב שלכם מהכביש…

תאונות אופנוע – גם בגלל “השטח המת”

תאונות אופנוע הן התאונות המסוכנות ביותר מהסיבה הפשוטה שגופו של רוכב האופנוע חשוף ואינו מוגן כפי שמוגן הנוהג במכונית. בהתאם לכך, כל בעיה בכביש המסכנת אותנו כנהגים במכונית, מסכנת פי כמה את רוכבי האופנוע. דוגמא לכך למשל היא “השטח המת”.

בעיית “השטח המת” היא בעיה גדולה בכביש שכן “השטח המת” מגביל את הראיה המרחבית בכביש ולפיכך מגדיל את הסכנה לתאונה. בוודאי קרה לכם עשרות פעמים שהחלטתם לעבור נתיב, בדקתם היטיב שאין רכב מאחוריכם ולפתע הגיח רכב משום מקום. לא נעים וגם מסוכן וכשמדובר באופנוע זה עוד יותר מסוכן. המרחק בין זה לבין תאונות אופנוע קטן ביותר ועל כן, יש להפקיד לכוון את המראות בצורה הנכונה.

נהגי אופנוע – גם אתם צריכים להישמר!

אני מתארת לעצמי שחלק מנהגי האופנוע שקוראים את המאמר הזה אומרים לעצמם : ” נכון מאוד, שנהגי המוכניות יזהרו”. חברים, גם אתם צריכים לקחת אחריות. חדלו מלהבהיל את נהגי המכוניות בכביש במהירויות לא הגיוניות והפסיקו לחתוך אותם במפתיע. אתם מסכנים את החיים שלכם ועלולים לגרום להתרחשותה של תאונת אופנוע. נהגי אופנוע, עליכם לזכור כי במקרה של תאונה, מי שמצוי בסיכון רב יותר להיפגע באופן חמור יותר זה אתם! בתור רוכבי האופנוע אין לכם מלבד הקסדה מה שיגן עליכם וכדאי שתזכרו את זה בפעם הבאה שאתם מגיחים במהירות מופרזת מאחורי מכונית.

לסיכומם של דברים זה המקום גם לקוות שעליית מחירי הביטוח של האופנועים שמרגיזה כל כך את ציבור הרוכבים, תעשה משהו חיובי ותמנע דווקא מן הנהגים הלא זהירים לנהוג באופנוע. במקרה כזה אולי יהיה סיכוי לראות פחות תאונות אופנוע בדרכים. מטרה ראויה ונעלה! אתם לא חושבים?

עו”ד ערן אלזם: “אנשים שניזוקו בתאונות שונות נמצאים בדרך כלל בנקודת שפל גדולה שמביאה לשינוי פתאומי באורח חייהם. אני רואה שליחות לעזור לנפגעים אלו להתמודד ככל שניתן עם המצב אליו נקלעו, ברגישות ובנחישות, ולדאוג שיקבלו את הפיצוי הראוי בגין הפגיעה”.

עו”ד ערן אלזם הרוויח את ניסיונו הנרחב בתחום הנזיקין לאחר שעבד מספר שנים כעו”ד שכיר במשרד עו”ד מבין המובילים, הוותיקים והידועים המתמחה בתחום נזקי-הגוף. כיום, משרדו מייצג אך ורק אזרחים שנפגעו בתאונות שונות בתביעותיהם כנגד המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח השונות וגופים אחרים האחראיים לפצותם. ליצירת קשר עם עו”ד ערן אלזם – 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיPlease prove you are human by selecting the Cup.אין באמור לעיל ובאתר תאונת אופנוע משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תאונת אופנוע לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר תאונת אופנוע עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!