עורך דין תאונות - COMPENSATION

5 דברים שחייבים לעשות במקרה של תאונת אופנוע

לצד היתרונות הברורים של שימוש באופנוע, בשל היותו כלי תחבורה זמין, זול ומהיר, קיים חיסרון ברור והוא רמת הבטיחות הנמוכה של רוכב האופנוע וסביבתו הקרובה. בשל סיבה זו במרבית התאונות שבהן היה מעורב אופנוע, אנו נתקלים בנפגעים עם נזקי גוף, אם קלים ואם חמורים.

הנפגע יכול להיות רוכב האופנוע עצמו או  הולך רגל שהיה בסביבתו של הנהג הפוגע או אפילו עובר אורח שנכח בעת התאונה וכתוצאה מכך נגרמו לו נזקים נפשיים.

תוכן עניינים

נפגעת בתאונת אופנוע, מהם 5 הדברים שחייבים לעשות?

1. נפגעת בתאונת אופנוע? תעד הכול!

היום בעידן המצלמות הסלולריות, קל מאוד לתעד כל דבר. לכן אם היית מעורב בתאונת אופנוע, שלוף את המצלמה ותעד את כל הצדדים המעורבים, מצב האופנוע ותיאור הפגיעה, פרטי הנהגים והנפגעים האחרים אם ישנם, צלם את פוליסות הביטוח של המעורבים ואת רישיונות הרכב שלהם וכל דבר מזהה אחר. אתה תצטרך את הפרטים הללו מאוחר יותר.

2. נפגעת בתאונת אופנוע? קבל טיפול רפואי!

חשוב לדעת כי פגיעות רבות שנגרמו כתוצאה ישירה מתאונת האופנוע, אינן מתגלות מיד לאחר התאונה, אלא לאחר תקופה מסוימת. לכן אם הייתם מעורבים בתאונת אופנוע, הזמינו אמבולנס או התפנו לבדיקת רופא מומחה. בדיקות אלו הנערכות סמוך לקרות האירוע, יעזרו לכם לאחר מכן, אם יופיעו תסמינים רפואיים, להוכיח את טענתכם ואף לזכות בפיצויים כספיים.

תעדו כל מסמך רפואי שנמסר לכם, בקשו את תוצאות הבדיקות, הסריקות וכל תיאורי הפגיעה. עימדו על כך כי כל הפגיעות שבהן נפגעתם מתועדות בגיליון השחרור הרפואי. אם התפניתם באמבולנס, ודאו כי פרטיכם כפי שמופיעים בדו"ח שצוות האמבולנס ממלא, הוא נכון ומדויק ומתאר את השתלשלות האירועים כתוצאה מהתאונה. דו"ח זה מועבר לחברת הביטוח וחשוב כי כל הפרטים הנוגעים לתאונה יופיעו בו.

  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  3. דווח למשטרה!

  כל אדם שהיה מעורב בתאונת דרכים, נדרש למסור דיווח למשטרה. דיווח זה הוא חלק ממסמכי החובה שהתובע הנפגע חייב להגיש לחברת הביטוח לשם תביעת פיצויים.

  כיום ניתן להגיש את הדיווח למשטרה באמצעות דיווח מקוון. דיווח על תאונות מחויב במקרים הבאים:

  1. התנגשות חזית באחור
  2. התנגשות עם רכב חונה
  3. התנגשות עם עצם דומם
  4. פגיעה בנוסע ברכב
  5. ניתן לדווח על תאונות נזק ותאונות עם נפגעים בחומרת פגיעה קלה בלבד

  נהגים חדשים יכולים להגיש דיווח מקוון רק אם מדובר בתאונה ללא נפגעים והנהג מעל 18.

  ישנם מקרים שבהם נהג האופנוע מוזמן לתת עדות במשטרה. חשוב כי הנהג יהיה מיוצג בידי עורך דין תאונת אופנוע שידריך אותו במקרים אלו, שכן לעדות זו חשיבות רבה בהמשך הגשת הליכי התביעה נגד חברת הביטוח.

  4. נפגעת בתאונת אופנוע? יתכן שאתה זכאי למעמד של "נפגע תאונת עבודה"!

  בתי המשפט הרחיבו מאוד את הכרתם בתאונת דרכים, ולצורך העניין אף בתאונת אופנוע, כתאונת עבודה. אדם שנפגע במהלך העבודה זכאי לדמי פגיעה מהביטוח הלאומי. תאונת עבודה מוגדרת ככזו שאירעה לעובד בדרכו לעבודה, במהלכה ובחזרתו ממנה. כאמור, בתי המשפט הרחיבו את היריעה, למשל:

  1. עובד שעצר לקניות בדרך מעבודתו ונפגע, הוכר כנפגע תאונת עבודה.
  2. עובד שסטה מדרכו כדי להביא את ילדו לגן ונפגע, הוכר כנפגע תאונה עבודה.
  3. ממונה שהיה בדרכו לניחום אבלים של עובד ונפגע, הוכר כנפגע תאונת עבודה.

  כאשר תאונת הדרכים מוגדרת גם כתאונת עבודה, זכויות הנפגע מחברת הביטוח ייגזרו מאחוזי הנכות שיקבעו לונפגע בתאונת עבודה "נהנה" מזכאות הן עפ"י חוק הביטוח הלאומי והן עפ"י חוק הפיצויים לנפגעי תאונת דרכים. כאשר תאונת הדרכים מוגדרת גם כתאונת עבודה, זכויות הנפגע מחברת הביטוח ייגזרו מאחוזי הנכות שיקבעו לו על ידי הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי.

  העובד זכאי להתחיל את תהליך התביעה מול חברת הביטוח ולא מול המוסד לביטוח לאומי, שכן מינוי מומחה בלתי תלוי שיקבע את אחוזי הנכות שלהם זכאי התובע, עשוי להיטיב עם הנפגע מאשר קביעת אחוזי הנכות בידי הוועדה המקצועית של הביטוח הלאומי.

  סביר להניח כי נפגע המיוצג בידי עורך דין תאונת אופנוע, יבחר את הדרך המתאימה ביותר כדי למקסם את סיכויי לקבלת פיצוי כספי גבוה ככל הניתן.

  5. נפגעת בתאונת אופנוע? קח עורך דין תאונת אופנוע!

  זכור כי אינך חייב להתמודד עם מצב זה לבדך. התייעצות עם עורך דין תאונת אופנוע עשויה לחסוך ממך עוגמת נפש, התרוצצות במסדרונות רשויות ואף לעזור לך לעמוד על כל זכויותיך המשפטיות והכספיות הכרוכות בתביעה.

  תביעה אופנוע, הגם שהיא נראית כקלה ואינה סבוכה, יכולה להסתעף ולהפוך לתביעה מורכבת שכרוכים בה סכומים נכבדים. האם להתפנות לביה"ח? מה לומר בעדותי במשטרה? לאיזה מוסד להגיש את תביעתי? האם גם למוסד לביטוח לאומי? כל אלו שאלות חשובות. אל תתמודד איתן לבד.

  ובסוף הדברים זכרו כי תיעוד נכון של האירוע, שימת לב לכל נזק רפואי או כזה העלול להתעורר, דיווח מיידי למשטרה ועמידה על זכויותיכם מול המוסדות המתאימים – כל אלו בליווי ייעוץ משפטי נכון, יאפשרו לכם לצלוח את האירוע המצער הזה, בצורה מיטבית. והעיקר – הבריאות.

  *המופיע באתר Compensation אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין בו המלצה או חוות דעת. העושה שימוש בתוכן או המסתמך עליו, עושה זאת באחריותו.

  לייעוץ ראשוני חייג 077-8041969 (זמינות 24 שעות)
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מידע חשוב נוסף