עורך דין תאונות אופנוע - COMPENSATION
עורך דין תאונות אופנוע - COMPENSATION
פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד ערן אלזםפרטי יצירת קשר:

רחוב כנרת 5
מגדלי ב.ס.ר 3
בני ברק (מול קניון איילון)

טלפון: 0778041969

מידע חשוב נוסף

האם אפשר להתגרש בלי הסכם?

האם אפשר להתגרש בלי הסכם?

הליכי גירושין של בני זוג יהודים כוללים שני חלקים עיקריים: טקס הגירושין, והכרעה בסוגיות הנלוות לגירושין.

טקס הגירושין מתבצע בבית הדין הרבני על ידי נתינת גט. נתינת הגט היא טקס דתי, המהווה את האקט שמסיים את נישואי בני הזוג.

מלבד עצם סיום הנישואין, מתעוררות במהלך הגירושין סוגיות נוספות. ביניהן: חלוקת רכוש, מזונות אשה, מזונות ילדים, כתובה, משמורת והסדרי ראייה.

ההכרעה בסוגיות אלה יכולה להתבצע – או על ידי הסכם גירושין בו מסכימים שני הצדדים בסוגיות השונות, או על ידי החלטה של ערכאה משפטית. הערכאות המשפטיות המוסמכות לדון בסוגיות הגירושין הן בית משפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. יצוין כי הסכם הגירושין צריך אף הוא לעבור אישור של ערכאה משפטית – בית הדין הרבני או בית משפט לענייני משפחה – ורק לאחר האישור ההסכם מקבל תוקף משפטי מחייב.

תביעת גירושין

אם אינכם מצליחים להגיע להסכמה בסוגיות הנלוות לגירושין, תוכלו להגיש תביעת גירושין בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. בית המשפט או בית הדין ייכנסו לעובי הקורה בכל סוגיה וסוגיה ויתנו את הכרעתם בפסק דין.

למותר לציין כי דיון משפטי בכל סוגיה וסוגיה עשוי להימשך זמן רב. על כן, אם אתם חפצים לסיים את סאגת הגירושין במהירות, תביעת גירושין אינה האופציה האופטימלית עבורכם. האופציה הטובה יותר עבורכם היא להגיע בעצמכם להסכמות בסוגיות השונות ולחתום על הסכם גירושין.

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך בו שני הצדדים כותבים את הסכמותיהם בסוגיות השונות. הסכם הגירושין דורש חתימה של שני בני הזוג ואישור משפטי של ערכאה משפטית.

מטבע הדברים, הסכם גירושין מבוסס על התגמשות ופשרה של שני הצדדים. עם זאת, בהרבה מקרים מוטב לשני הצדדים להתגמש, מאשר לצאת למלחמה משפטית ארוכה ומתישה.

הסכם גירושין טוב הוא הסכם גירושין הכולל הסכמה מפורטת בכלל הסוגיות העומדות על הפרק. הסכם כזה יכריע בכל סוגיה עתידית העשויה לצוץ ויאפשר לכם שקט נפשי לטווח ארוך. מוטב להשקיע בכתיבת הסכם מפורט, מאשר למהר ולהשאיר קצוות פתוחים שיתפוררו בשלב מאוחר יותר ויעוררו מחלוקות מחדש.

בית הדין מעדיף לערוך את הגירושין רק לאחר החתימה על ההסכם

האם ניתן קודם כל להתגרש ורק אחר כך לערוך את הסכם הגירושין?

התשובה לכך: מבחינה הלכתית או חוקית אין מניעה להתגרש מיד ורק אחר כך לערוך הסכם גירושין. עם זאת, בפועל, בית הדין הרבני – שהוא הסמכות היחידה לגרש בני זוג יהודים במדינת ישראל – מעדיף לערוך את הגירושין רק לאחר שהוסדרו הסוגיות הנלוות לגירושין.

כאמור, ישנם שני דרכים להכריע בסוגיות הגירושין השונות – או על ידי החלטה של ערכאה משפטית או על ידי הסכם גירושין. בית הדין, אפוא, ממתין עם טקס הגירושין עד לאחר שיוגש לפניו הסכם גירושין מאושר [על ידיו או על ידי בית המשפט], או עד שתתקבל הכרעה משפטית בסוגיות השונות [על ידיו או על ידי בית המשפט].

עם זאת, ניתן להגיש לבית הדין בקשה מיוחדת לערוך את הגירושין באופן מידי ועוד בטרם הדיון בשאר הסוגיות. את הבקשה תוכלו לנמק בכך ששניכם רוצים לסיים את הנישואין מהר וכי אתם סבורים שהדיונים על הסוגיות הנלוות לגירושין עלולים להימשך זמן רב מדי. כמו כן, תוכלו להסביר כי דווקא ביצוע הגירושין יסייע לכם בהרגעת הרוחות ובהגעה להסכמות בסוגיות השונות. בית הדין ידון בבקשה, ואם יראה לנכון – יאפשר לכם להתגרש באופן מידי.

*המופיע באתר תאונת אופנוע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין בו המלצה או חוות דעת. העושה שימוש בתוכן או המסתמך עליו, עושה זאת באחריותו.

לייעוץ ראשוני חייג 0778041969 (זמינות 24 שעות)
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מידע חשוב נוסף