לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
03-9786678

תאונות אופנוע – מכת מדינה

תאונות אופנוע – מבוא

תאונת אופנוע יכולה להיות תאונה קטלנית. שלא כמו נהג הרכב, רוכב האופנוע חשוף הרבה יותר לסכנות האורבות על הכביש. היה ונפגעת כתוצאה מתאונת אופנוע עליך לפנות אל עורך דין מומחה שינהל עבורך את התביעה על מנת שתוכל להתרכז בשקט בטיפולים הרפואיים.

תאונת אופנוע מול תאונת רכב

1. יתרונות האופנוע מול סכנת המוות – מול יתרון הנוחיות שמקנה האופנוע לבעליו אשר באה לידי ביטוי בפתרון לבעיות החניה (במיוחד בתל אביב), חסכון בדלק, אי עמידה בפקקים ועוד מטרדים כאלו ואחרים, עומדת מול רוכב האופנוע סכנה שהיא סכנה מוחשית הרבה יותר כלפיו מאשר כלפי נהג רכב רגיל, מדובר על סכנת מוות.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד גיל קראוס


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:לב.

2. רוכב האופנוע סובל מחשיפה גבוהה לפגיעות – רוכב האופנוע מעמיד עצמו בסיכון גבוה יותר למוות במקרה של תאונה מאשר נהג רכב מכיוון שלעומת נהג הרכב אין לרוכב האופנוע מסגרת חזקה דיו שתנסה לצמצם את היקף הנזק לרוכב במקרה של תאונה, הווה אומר שגם התנגשות קלה שבקלות בין אופנוע לרכב או בין אופנוע לעצם דומם כמו עץ או תמרור יכולה להסב לרוכב האופנוע נזק רציני. למעשה ההגנה היחידה שעומדת לרשות רוכב האופנוע היא קסדה ולבוש ממגן שאין להשוותם למסגרת הממגנת שמעניקה המכונית לנוהג בה.

גורמים מרכזיים לתאונות אופנוע ואזורי פגיעה עיקריים

1. הגורמים – ישנו מספר רב של גורמים אשר יכולים להביא לתאונת אופנוע אולם הגורמים הנפוצים ביותר הם נהיגה במהירות מופרזת, אי ציות לתמרור או רמזור, החלקה על כביש רטוב או נהיגה בשכרות.

2. פגיעות נפוצות – הפגיעות הנפוצות ביותר אשר נגרמות בעקבות תאונות אופנוע הן פגיעות בראש ובעמוד השדרה, כוויות בעור, ושברים בכל חלקי הגוף לרבות בידיים, ברגליים, באגן ובצלעות.

מי סובל במיוחד מתאונות אופנוע?

ישנן שתי קבוצות בקרב רוכבי האופנועים אשר בעיקרן סובלות יותר מתאונות אופנוע ביחס לקבוצות אחרות של רוכבים. האחת היא קבוצת השליחים אשר סובלת מתאונות אופנוע רבות עקב השעות המרובות על הכביש, והשנייה היא קבוצת בני הנוער אשר סובלת מתאונות חדשות לבקרים בעיקר נוכח חוסר הניסיון והפזיזות שבה הם נוהגים בעת רכיבתם על הכביש.

1. קבוצת השליחים – באשר לשליחים אין ספק שהרצון להספיק להגיע בזמן לכל שליחות ולבצע כמה שיותר שליחויות אינו מוסיף למשנה זהירות שעליהם לנקוט בכל פעם שהם עולים על הכביש. מה גם שאת השליחויות שלהם עליהם לבצע לעיתים בתנאי מזג אויר קשים שעלולים להגדיל את הסיכוי לתאונות אופנוע.

2. קבוצת הנוער – הנוער מהווה קבוצת רוכבים בסיכון גבוה לתאונות אופנוע מכיוון שבנוסף לחוסר ניסיונם הם לעיתים נוסעים גם במהירות מופרזת וללא אמצעי מיגון מתאימים כמו קסדה ולבוש ממגן וזאת על מנת ליצור רושם בקרב חבריהם.

פניה לעורך דין

היה ובמקרה של תאונת אופנוע רוכב האופנוע רוצה למצות את זכויותיו ולהשיג פיצוי כתוצאה מעוגמת הנפש שנגרמה לו כתוצאה מתאונת האופנוע, עליו לפנות אל עורך דין המתמחה בתאונות דרכים על מנת שהאחרון ינהל את התביעה וזאת על מנת שהנפגע מתאונת האופנוע יוכל להתרכז בטיפולים הרפואיים הנלווים.

עו"ד קראוס: "אנשים שניזוקו בתאונות שונות נמצאים בדרך כלל בנקודת שפל גדולה שמביאה לשינוי פתאומי באורח חייהם. אני רואה שליחות לעזור לנפגעים אלו להתמודד ככל שניתן עם המצב אליו נקלעו, ברגישות ובנחישות, ולדאוג שיקבלו את הפיצוי הראוי בגין הפגיעה".

עו"ד גיל קראוס, מבעלי משרד אגרט – קראוס עורכי דין, משמש בין היתר כסגן יו"ר וועדת נזיקין ויו"ר וועדת פלת"ד בלשכת עורכי הדין ומנהל פורומים נזיקין וביטוח באתר הפורומים המשפטיים. בעל ניסיון רב בייצוג תובעים פרטיים שנפגעו בתאונות שונות או מתמודדים בתביעות מגוונות מול חברות הביטוח. ליצירת קשר עם עו"ד גיל קראוס – 03-9786678

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:מטוס.אין באמור לעיל ובאתר תאונת אופנוע משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תאונת אופנוע לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר תאונת אופנוע עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!