לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

עורך דין מיסים

חובת תשלום מיסים מוטלת על כספים רבים שיוצאים מכיסנו או נכנסים אליו. לאור זאת, תחום דיני המיסים מגוון ורחב ומכיל פרטים משפטיים רבים. התמצאות משפטית בתחום דיני מיסים יכולה לחסוך כסף רב. במאמר זה נעמוד על תפקידיו של עורך דין מיסים, מקרים בולטים בהם כדאי לפנות לעזרה משפטית ממנו וכיצד רוכשים התמחות בתחום זה.

עורך דין מיסים

עורך דין מיסים – מהו?

עורך דין מיסים עוסק בהיבטים המשפטיים של תשלומי מיסים. ישנם סוגי מיסים רבים, ועקב כך החומר המשפטי הנוגע לתחום דיני מיסים פזור על-פני חוקים רבים ופסיקות שונות ומגוונות של בתי משפט מכל הערכאות. עורך דין מיסים אמור להיות בקיא בכל המטאריה המשפטית הזאת ויכול לסייע: לקבל בחזרה כספים ששולמו בטעות בתור מיסים, דרכים להימנע או להפחית תשלומי מיסים שונים וכד’.

חשוב לציין, שלא כל משרד עורכי דין מיסים מתמחה בכל סוגי המיסים. לאור סוגי המיסים הרבים הקיימים, יכול להיות שמשרד עורכי דין מיסים מסוים יחליט להתעסק במיסים ספציפיים בלבד.

מהם המקרים הבולטים בהם מטפל עורך דין מיסים?

להלן נמנה שלושה מקרים בולטים בהם מטפל עורך דין מיסים:

1. תיאומי מס ובעיקר החזרי מס לשכירים- ישנן סיבות רבות בגינן מגיעים לאזרחים רבים החזרי מס ממס הכנסה. בעיקר לעובדים שכירים רבים מגיעים החזרי מס בסוף השנה. עורך דין מיסים בקיא במטאריה המשפטית הקשורה לנושא ויכול להשיב ללקוח את הסכומים שמגיעים לו.

2. פטורים ממס ערך מוסף- חוק מס ערך מוסף מונה מקרים בהם עסקאות או עסקים מסוימים פטורים מתשלום מע”מ, כגון: מכירת טובין, מכירת נכס בלתי מוחשי לתושב חוץ, השכרה למגורים לתקופה שאינה עולה על 25 שנים, הפקדת כספים מאת עוסק במוסד כספי או מתן הלוואה מאת עוסק למוסד כספי ועוד. לעיתים מדובר בסכומים גבוהים מאוד, ולכן מומלץ להתייעץ בעניין עם עורך דין מיסים אשר מכיר את הנושא מבחינה משפטית.

3. מס שבח ומס רכישה- בדרך-כלל, העסקה היקרה והמרכזית ביותר בחיינו היא רכישת או מכירת דירה. עסקה כזו טעונה, לעיתים, תשלומי מיסים מיוחדים. עורך דין מיסיעורך דין מיסיםם המכיר את המאטריה המשפטית בנושא יכול לייעץ כיצד להימנע, או לפחות להפחית, מיסים אלו.

מה צריך בשביל להתמחות בתחום דיני מיסים?

על-מנת להתמחות בתחום דיני מיסים, יש להיות בקי בכל המטאריה המשפטית הרלוונטית – החוקים העוסקים בסוגי המיסים השונים, בפסיקה הרלוונטית ומאמרים מרכזים בתחום. כמו כן, צריך גם לדעת לבצע את החישובים הנכונים בנוגע לכל מס.

ניתן כמובן להתמחות רק במיסים ספציפיים, אולם חשוב לדעת שייתכנו קשרים משפטיים בין סוגי מיסים שונים.

שכר, שעות עבודה ושביעות רצון של עורכי דין מיסים ביחס לעורכי דין בישראל

על-פי נתוני לשכת עורכי הדין, ישנם כיום 43,436 עורכי דין בישראל. מסקר שערכה חברת קודקס בקרב 1,000 עורכי דין בישראל, עלה כי עורכי דין בישראל המועסקים במשרד עורכי דין מיסים נמצאים ברשימת 10 המשתכרים הגבוהים ביותר בתחום עריכת דין. עם זאת, הם דורגו רק במקום ה- 9 מתוך 10 הראשונים, כאשר עורך דין המועסק במשרד עורכי דין מיסים בעל ותק של שלוש עד ארבע שנים משתכר בממוצע 10,400-14,300 ₪.

בפרמטר של שעות עבודה, נמצא שעורכי דין בישראל מתחום המיסים הם בין עורכי דין בישראל העובדים הכי הרבה שעות ביום. הם דורגו במקום הרביעי, עם 9.9 שעות עבודה בממוצע ליממה.

לאור זאת, מפתיע לגלות שעורכי דין בישראל המועסקים במשרד עורכי דין מתחום המיסים, דורגו במקום השני מבחינת שביעות הרצון הכללי שלהם מעבודתם. שביעות הרצון שלהם בלטה בכל הנוגע לרמה המקצועית של עבודתם ומידת התאמת משימותיהם לכישוריהם.

סיכום

במאמר זה ערכנו סקירה כללית לגבי עורך דין מיסים – תפקידיו העיקריים, התמחותו ונתונים שונים על עבודתו. מטרת מאמר זה היה לערוך היכרות ראשונית עם עורך דין מיסים, ולקבל מושג על עבודתו והתמחותו. בהצלחה!

עו”ד ערן אלזם: “אנשים שניזוקו בתאונות שונות נמצאים בדרך כלל בנקודת שפל גדולה שמביאה לשינוי פתאומי באורח חייהם. אני רואה שליחות לעזור לנפגעים אלו להתמודד ככל שניתן עם המצב אליו נקלעו, ברגישות ובנחישות, ולדאוג שיקבלו את הפיצוי הראוי בגין הפגיעה”.

עו”ד ערן אלזם הרוויח את ניסיונו הנרחב בתחום הנזיקין לאחר שעבד מספר שנים כעו”ד שכיר במשרד עו”ד מבין המובילים, הוותיקים והידועים המתמחה בתחום נזקי-הגוף. כיום, משרדו מייצג אך ורק אזרחים שנפגעו בתאונות שונות בתביעותיהם כנגד המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח השונות וגופים אחרים האחראיים לפצותם. ליצירת קשר עם עו”ד ערן אלזם – 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיPlease prove you are human by selecting the House.אין באמור לעיל ובאתר תאונת אופנוע משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תאונת אופנוע לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר תאונת אופנוע עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!