לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

גורמים מרכזיים בהליכי פשיטת רגל

כדאי להכיר את הגורמים המעורבים בתהליכי פשיטת רגל כדי לממש את מטרותיו. הליך פשיטת רגל נועד לאפשר לחייב יחיד שלא יכול לעמוד בחובותיו למנוע את התעמרות הנושים והשלטונות. בנוסף, בעזרת תהליכי פשיטת רגל מעודדת המדינה פעילות עסקית, שומרת על האינטרס הציבורי המובהק ועוזרת להסדיר את כינוס נכסיו של החייב לפי סדר עדיפויות קבוע בחוק.

הגורם הראשון שחשוב לציין בנושא פשיטת רגל הוא עורך הדין המלווה את החייב. זהו איש מקצוע המייצג את האינטרסים של הלקוח, מכיר את סעיפי החוק ויכול להמליץ על דרכי התנהלות. עורך דין המתמחה בפשיטת רגל מחזיק בניסיון משמעותי ויכול לחסוך עוגמת נפש רבה. כדאי להתייעץ עם עורך דין כבר בשלבים ראשונים של הגשת הבקשה. לאחר מכן ניתן לנצל את הנוכחות של עורך הדין על מנת להעלות שאלות, לבצע בירורים ולערוך התאמות ושינויים. אם יש לכם שאלות בנושאי פשיטת רגל אתם מוזמנים לפנות לפורום פשיטת רגל ולקבל תשובה מעורכי דין המתמחים בפשיטות רגל.

בית המשפט וכונס הנכסים

עוד גורם שלא ניתן להתעלם ממנו בתהליכי פשיטת רגל הוא כמובן בית המשפט. תיקי פשיטת רגל בישראל מתנהלים בבית המשפט המחוזי, המחליט לאחר קבלת בקשה לפשיטת רגל האם להוציא צו כינוס. הצו הוא בעל משמעות רבה המשפיעה על התנהלותו של החייב. צו כינוס מגן מצד אחד על החייב מפני מימוש הליכים משפטיים העומדים נגדו, אך מצד שני הוא כרוך גם במגבלות האוסרות על כל פעילות עסקית, יציאה מהארץ ועוד.

צו כינוס והליכי פשיטת רגל מיושמים בדרך כלל על ידי כונס הנכסים הרשמי. הכונס כפוף למשרד המשפטים והוא פועל באגף האפוטרופוס הכללי. כונס רשמי הוא מפקח ממשלתי אובייקטיבי ונייטראלי. נוכחותו חיונית להסדרת העניין ההדדי בין החייב לבין הנושים. הכונס גם מתפקד בתור נאמן בפשיטת רגל, אלא אם בית המשפט ממנה נאמן פרטי. הנאמן הוא לרוב עורך דין המחליף את הכונס הרשמי מפיקוח על פעולת פשיטת הרגל.

לסיכום, כדאי להכיר את הגורמים המעורבים בתהליכי פשיטת רגל ולשים דגש על עורך הדין, בית המשפט וכונס הנכסים. לכל גורם יש תפקיד הנובע מפקודת פשיטת הרגל ומההתנהלות מול המוסדות הרשמיים.

עו"ד ערן אלזם: "אנשים שניזוקו בתאונות שונות נמצאים בדרך כלל בנקודת שפל גדולה שמביאה לשינוי פתאומי באורח חייהם. אני רואה שליחות לעזור לנפגעים אלו להתמודד ככל שניתן עם המצב אליו נקלעו, ברגישות ובנחישות, ולדאוג שיקבלו את הפיצוי הראוי בגין הפגיעה".

עו"ד ערן אלזם הרוויח את ניסיונו הנרחב בתחום הנזיקין לאחר שעבד מספר שנים כעו”ד שכיר במשרד עו”ד מבין המובילים, הוותיקים והידועים המתמחה בתחום נזקי-הגוף. כיום, משרדו מייצג אך ורק אזרחים שנפגעו בתאונות שונות בתביעותיהם כנגד המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח השונות וגופים אחרים האחראיים לפצותם. ליצירת קשר עם עו"ד ערן אלזם – 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.אין באמור לעיל ובאתר תאונת אופנוע משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תאונת אופנוע לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר תאונת אופנוע עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!